Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat, şehir içi nakliyattan bazı noktalarda ayrılmaktadır. Şehirlerarası nakliyatta daha titiz davranmalısınız. Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere fiyat artacaktır. Fakat daha öncede dediğimiz gibi fiyat konusu çok düşünülmemeli çünkü bu işlem ömürde bir ya da birkaç kez yapılmaktadır. İstanbul Şehirlerarası nakliyat hizmetinden faydalanacaksanız anlaştığınız nakliye firması ile mutlaka bir nakliyat sözleşmesi ve nakliyat sigortası imzalamalısınız. Nakliye sigortası eşyalarınızı taşıyan aracın başına bir şey gelirse sigorta şirketi tarafından zararınızın ödenmesi için sizin lehinize olan bir şeydir. Eğer bunu önemsemezseniz olası bir kazada zararınızı karşılayacak bir muhatap bulamayabilirsiniz. Nakliyat sözleşmesi ise nakliyat firması ile sizin aranızda yapılan bir sözleşmedir. Nakliyat sözleşmesi hazırlamanıza gerek yoktur internet ortamında hazırlanmışı vardır. Bütün bu hususları çözüme kavuşturduktan sonra Mesutöz şehirlerarası evden eve nakliyat işlemi gerçekleşecektir.

şehirler arası nakliye istanbul

Şehirlerarası Taşınma Süreci Nasıl İlerler

Siz değerli kullanıcılarımız için ev taşıma sürecinin nasıl ilerlediğini aşama aşama anlattık. Her şeyden önce taşınma işi için ne kadar bütçe ayırdığınızı ya da ayırabileceğinizi belirlemelisiniz.

Bir Taşınma Planı Yapın

Bütçenizi belirlediniz, bir firma ile anlaşmayı düşünüyorsunuz. Bu aşamada size bir taşınma planı gerekiyor. Hangi gün ve saat de taşınmak istediğinizi belirleyin. Yeni eviniz taşınma işleminden sonra kalınacak durumda mı yoksa konaklamaya müsait olmayacak mı bunları belirleyin. Bir iki geceliğinize bir akrabanız ya da dostunuza misafir olabilirsiniz. Yeni evinize götürmeyi düşünmediğiniz eşyalarınızı satın, bağışlayın ya da eşya depolama hizmetinden faydalanın. Ardından anlaştığınız firmanın ekspertiz görevlisiyle görüşerek fiyatı netleştirin. Bu kısım çok önemlidir çünkü nakliye hizmeti alan kullanıcılar almak istedikleri hizmetleri tam ve kesin olarak belirtmedikleri için taşınma günü çıkan ek masraflar sonucu fiyat da değişiklik olabilmektedir. Evden eve nakliyat firmasından eşya paketleme, mobilya söküm kurulum gibi hizmetleri alıp almayacağınızı mutlaka firma yetkilisine belirtin. Fiyat konusunu netleştirdikten sonra gün ve saati belirleyin.

Bir Nakliyat Firması İle Anlaşın

Taşınma sürecini sağlıklı ve hızlı ilerletebilmek adına bir nakliyat firması ile mutlaka anlaşmalısınız. Peki, güvenilir bir nakliyat firmasını nereden bulacağın? Diyorsanız pek tabii internetten bulacaksınız. Anlaşmayı düşündüğünüz firmaların isimlerini internet ortamında aratın firma hakkında yapılan yorumlara ve puanlara bakın. Yorum ve puanlar çok önemlidir çünkü insanlar herhangi bir firma tarafından mağdur edildikleri zaman en yakın şikâyet mercii olan internet ortamına başvururlar. Ayrıca aldığı hizmetten memnun kalan her kullanıcı iyi yorum ve puan vermez fakat hoşnut olmayan her kullanıcı bunu mutlaka dile getirir. Yani eğer anlaşmayı düşündüğünüz evden eve nakliyat firması iyi yorum ve puanlara sahipse kendileriyle gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Bir nakliyat firmasıyla anlaşırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus firmanın size vereceği fiyat teklifidir. Fiyatlar çok düşük olmamalıdır çünkü firmanın da her taşınma işleminde yaptığı belli başlı harcamalar vardır. Eğer bir firma çok düşük bir fiyat veriyorsa kar elde etmek için az işçi çalıştırma, paketleme esnasında kalitesiz malzeme kullanma gibi durumlara başvurabilir. Nakliye sektöründe kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız kesenin ağzını biraz açmanız gerekebilir. Ama kendinize sürekli hayat boyunca sayılı taşınacağınızı hatırlatmalısınız. Bu yüzden ödeyeceğiniz tutarlar size fazla gelmemeli.

Yeni Evinize yerleşin

Bütün işlemleri hallettiniz geriye sadece eşyaları kolilerden çıkarmak kaldı. Öncelikle içinde önemli eşyalar olan kolileri açmaya başlayın. Süs eşyası gibi ortalığı karıştıracak kolileri bütün evinizi yerleştirdikten sonra açınız. Böylesi daha hızlı ve pratik olacaktır. Eşyalarınızı sardığınız karton ve gazeteleri çöpe değil geri dönüşüm kutusuna atmaya özen gösteriniz.